Talotekniikan yhteystiedot

Katso kaikki Lapti Groupin yhteystiedot

Etelä-Suomi

Mika Kauppila

Tuotantopäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 563 3753
mika.kauppila@lapti.fi

Tatu Lehto

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 595 4751
tatu.lehto@lapti.fi

Lauri Kokko

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 451 6382
lauri.kokko@lapti.fi

Tomi Pitkänen

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 596 1141
tomi.pitkanen@lapti.fi

Kari Vääräniemi

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 023 2566
kari.vaaraniemi@lapti.fi

Keijo Huhta-Koivisto

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 051 2633
keijo.huhta-koivisto@lapti.fi

Markku Ruuth

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 085 6898
markku.ruuth@lapti.fi

Sampsa Lepistö

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 327 9055
sampsa.lepisto@lapti.fi

Ismo Peltola

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 411 1268
ismo.peltola@lapti.fi

Seppo Plattonen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
046 920 0809
seppo.plattonen@lapti.fi

Markku Hilpinen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 566 7115
markku.hilpinen@lapti.fi

Kai Graf

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 504 4231
kai.graf@lapti.fi

Ville Tuomaala

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 384 4979
ville.tuomaala@lapti.fi

Kirsi Örling

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 679 5579
kirsi.orling@lapti.fi

Sampo Kalliokoski

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot
040 450 9878
sampo.kalliokoski@lapti.fi

Eemeli Lyytikäinen

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot
040 450 7030
eemeli.lyytikainen@lapti.fi

Lauri Nevalainen

Työnjohtaja, LVI
Pientalot
050 322 3632
lauri.nevalainen@lapti.fi

Samuli Laitinen

Työnjohtaja, LVI
Pientalot
050 521 0504
samuli.laitinen@lapti.fi

Kyösti Nissilä

Palveluinsinööri
Putkiremontit
046 921 4314
kyosti.nissila@lapti.fi

Samuli Tiitinen

Projektipäällikkö, sähkö
Putkiremontit
040 451 6710
samuli.tiitinen@lapti.fi

Heikki Lauhikari

Projektipäällikkö, sähkö
Putkiremontit
040 451 6380
heikki.lauhikari@lapti.fi

Konsta Lehto

Projektipäällikkö, sähkö
Putkiremontit
050 455 2643
konsta.lehto@lapti.fi

Jussi Riihimäki

Projektipäällikkö, sähkö
Putkiremontit
044 505 3202
jussi.riihimaki@lapti.fi

Waltter Lehto

Projektipäällikkö, sähkö
Putkiremontit
050 563 3893
waltter.lehto@lapti.fi

Mikko Alakorva

Avainasiakaspäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Etelä-Suomi
040 451 3589
mikko.alakorva@lapti.fi

Erkki Leppälä

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Pientalot
044 012 3681
erkki.leppala@lapti.fi

Joona Karvonen

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 7999
joona.karvonen@lapti.fi

Jukka Nuorala

Laskentapäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 053 4137
jukka.nuorala@lapti.fi

Mikko Pentti

Suunnittelupäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 684 5444
mikko.pentti@lapti.fi

Ohto Erkola

Työnjohtaja, LVI
Pientalot
050 355 3569
ohto.erkola@lapti.fi

Seppo Haapala

Laskentapäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 041 4757
seppo.haapala@lapti.fi

Keski-Suomi

Marko Katainen

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot
040 579 8413
marko.katainen@lapti.fi

Sasu Rasila

Työnjohtaja, LVI
Pientalot
050 324 0026
sasu.rasila@lapti.fi

Jouni Riepula

Työnjohtaja, LVI
Pientalot
050 329 3320
jouni.riepula@lapti.fi

Joona Karvonen

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 7999
joona.karvonen@lapti.fi

Jukka Nuorala

Laskentapäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 053 4137
jukka.nuorala@lapti.fi

Mikko Pentti

Suunnittelupäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 684 5444
mikko.pentti@lapti.fi

Seppo Haapala

Laskentapäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 041 4757
seppo.haapala@lapti.fi

Itä-Suomi

Ville Pekkarinen

Liiketoimintapäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Itä-Suomi
040 051 8227
ville.pekkarinen@lapti.fi

Juha Hytönen

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 466 2476
juha.hytonen@lapti.fi

Antti Hukkanen

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
045 874 9633
antti.hukkanen@lapti.fi

Tapio Räihälä

Talotekniikkapäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 582 2318
tapio.raihala@lapti.fi

Jouni Korhonen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 173 6403
jouni.korhonen@lapti.fi

Simo Karhu

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 8409
simo.karhu@lapti.fi

Markus Toropainen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 933 5725
markus.toropainen@lapti.fi

Joona Karvonen

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 7999
joona.karvonen@lapti.fi

Jukka Nuorala

Laskentapäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 053 4137
jukka.nuorala@lapti.fi

Mikko Pentti

Suunnittelupäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 684 5444
mikko.pentti@lapti.fi

Seppo Haapala

Laskentapäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 041 4757
seppo.haapala@lapti.fi

Länsi-Suomi

Matti Koskela

Liiketoimintapäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Pirkanmaa
040 173 6356
matti.koskela@lapti.fi

Sini Ahola

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 381 8720
sini.ahola@lapti.fi

Herkko Haukkala

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 668 2031
herkko.haukkala@lapti.fi

Joona Karvonen

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 7999
joona.karvonen@lapti.fi

Jukka Nuorala

Laskentapäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 053 4137
jukka.nuorala@lapti.fi

Mikko Pentti

Suunnittelupäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 684 5444
mikko.pentti@lapti.fi

Seppo Haapala

Laskentapäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 041 4757
seppo.haapala@lapti.fi

Pohjois-Suomi

Kari Jussila

Liiketoimintapäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Pohjois-Suomi
040 674 5378
kari.jussila@lapti.fi

Esa Lepistö

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 163 0450
esa.lepisto@nuotek.fi

Mikko Alalääkkölä

Projektipäällikkö, RAU
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 660 3033
mikko.alalaakkola@lapti.fi

Janne Tolonen

Projektipäällikkö, RAU
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 910 1271
janne.tolonen@lapti.fi

Esa-Pekka Heiskanen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 0510 752
esa-pekka.heiskanen@lapti.fi

Toivo Siltakoski

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 487 7309
toivo.siltakoski@lapti.fi

Antti Petäjäniemi

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 749 1221
antti.petajaniemi@lapti.fi

Antti Heikkilä

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot
050 569 1040
antti.heikkila@lapti.fi

Joona Karvonen

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 195 7999
joona.karvonen@lapti.fi

Jukka Nuorala

Laskentapäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 053 4137
jukka.nuorala@lapti.fi

Mikko Pentti

Suunnittelupäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 684 5444
mikko.pentti@lapti.fi

Seppo Haapala

Laskentapäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 041 4757
seppo.haapala@lapti.fi

Timo Huovinen

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
044 5577 711
timo.huovinen@lapti.fi

Hallinto

Jussi Holma

Toimitusjohtaja
Laptitec Oy
050 462 7695
jussi.holma@lapti.fi

Hannes Kokko

Tuotantojohtaja
041 458 6198
hannes.kokko@lapti.fi

Joonas Anttila

Suunnittelujohtaja
050 303 4994
joonas.anttila@lapti.fi

Lasse Impiö

Liiketoimintajohtaja
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 450 7023
lasse.impio@lapti.fi

Samuli Paakki

Liiketoimintajohtaja
Putkiremontit
040 450 7020
samuli.paakki@lapti.fi

Timo Mäenpää

Liiketoimintajohtaja
Pientalot
050 567 6028
timo.maenpaa@lapti.fi

Marika Lehtinen

Hallinnon assistentti, Laptitec Oy (ent. Terawatt)
050 407 5988
marika.lehtinen@lapti.fi

Marianna Alakärppä

Hallinnon assistentti, Nuotek
044 534 9242
marianna.alakarppa@lapti.fi

Matti Nuorala

Tuotantopäällikkö
040 961 7546
matti.nuorala@lapti.fi