Myyty
Asunto D38, Asunto Oy Jyväskylän Ilmari
3h+kt+s
64.5m2
77 500 €
257 259 €
Tervetuloa asuntoon D38. Ole kuin kotonasi.
Kolmen huoneen avara kulmakoti! Eteisessä on tilavat kaapistot ja käytävän päässä kodin kylpyhuone. Kylpyhuoneessa on varaus pyykinpesukoneelle ja kuivausrummulle sekä tilaa esimerkiksi hyllykölle. Lisäksi kylpyhuoneessa on sauna.
Kodin tilava keittiö ja olohuone avautuvat yhtenäiseksi tilaksi, joka on kuin kodin sydän. L-mallisessa keittiössä on astianpesukone, induktioliesi ja kalusteuuni, reilusti työskentelytilaa ja täysikorkeat jääkaappi ja pakastinkaappi. Olohuoneessa on tilaa niin ruokailu- kuin oleskeluryhmällekin. Olohuoneesta on käynti tilavalle lasitetulle parvekkeelle, jossa on mukava oleskella aikaisesta keväästä aina myöhäiseen syksyyn.
Kodin makuuhuoneissa on kiinteät kaapistot ja sängyn lisäksi tilaa esimerkiksi kirjoituspöydälle tai vaikkapa lipastolle.
Asunnon tiedot
Huoneiston tyyppi
3h+kt+s
Asuinpinta-ala
64.5 m2
Kerros/kerroksia
5/6
Arvioitu valmistusaika
6/2022
Myyntihinta
77 500 EUR
Velkaosuus
179 759 EUR
Velaton hinta
257 259 EUR
Hoitovastike
483,75 EUR/kk
Rahoitusvastike lyhennysvapaan jälkeen
1 379,02 EUR/kk
Muut kustannukset
Hoitovastikearvio sisältää tonttivuokran. Rahoitusvastikearvio on laskettu 4,05 % korkoarvion mukaan. Laina-aika on 25-vuotta, josta rakennusaika ja kaksi yhtiön valmistumisen jälkeistä vuotta ovat lyhennysvapaita. Lyhennyksen alettua rahoitusvastike on arviolta 1263,50 EUR/kk .
Vesimaksu
30.00 EUR/kk. tasataan kulutuksen mukaan.
Parveke
Kyllä
Oma sauna
Kyllä
Keittiön varusteet
L-mallinen keittiö. Kalusteovissa, työtasoissa ja kalusteiden välitilamateriaaleissa on materiaalit valittuina. Kalusteuuni induktiokeittotasolla, astianpesukone, jääkaappi ja pakastinkaappi, mikrovaraus. Lattiapäällysteenä laminaattilattia.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone on laatoitettu. Seinä- ja lattialaatoissa on materiaalit valittuina. Pesualtaan yläpuolelle asennetaan peilikaappi ja alapuolelle allaskaappi. Kylpyhuoneessa on kirkaslasinen kääntyvä suihkuseinä, pyyhekoukut ja wc-paperiteline. Kylpyhuoneessa on tilavaraus pyykinpesukoneelle ja kuivausrummulle. Kylpyhuoneen katto on puupaneelia ja katossa on upotetut LED-valaisimet.
Taloyhtiön tiedot
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jyväskylän Ilmari
Katuosoite
Ilmarisenkatu 16, 40100, Jyväskylä
Rakentaja
Rakennusliike Lapti Oy
Rakennustyyppi
Kerrostalo
Asuntojen määrä
50
Autopaikat
Taloyhtiön asukkaiden käyttöön tulee 2 kpl yhteiskäyttöautoja.
Arvioitu valmistusaika
6/2022
Rakennusvuosi
2022
Antenni
Kaapeli-tv
Internet yhteys
Rakennus liitetään alueellisen palveluntarjoajan tietoliikenneverkkoon. Jokaiseen huoneistoon rakennetaan laajakaistajohdotus, joka mahdollistaa huoneistokohtaisen internetliittymän. Jokaiseen huoneistoon sisältyy yhtiövastikkeeseen kuuluvana kaapelitelevisio-operaattorin palvelut.
Lämmitys
Vesikiertoinen lattialämmitys.
Ilmanvaihto
Keskitetty koneellinen lämmöntalteenotolla varustettu tulo- ja poistoilmanvaihto. Kaikissa asunnoissa on tuloilman viilennys.
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
Betoni
Taloyhtiössä sauna
Ei
Muut yhteiset tilat
Kellarikerroksessa sijaitsevat ulkoiluvälinevarastotilat sekä huoneistokohtaiset irtainvarastot
Tontin omistus
Vuokra
Tietoa vuokratontista
Tontin vuokra-aika 50-vuotta alkaen 1.3.2021. Vuokra on sidottu elinkustannusindeksiin ja vuokran tarkistus vuosittain 1.1. Vuokralaisella on mahdollisuus lunastaa tontti vuokra-ajan päätyttyä.
Maan vuokraaja
Asunto Oy Jyväskylän Ilmarisenkatu 16-18
Tontin vuokra aika päättyy
1.3.2071
Palvelut
Keskustan palveluihin n. 200 m
Tutustu asuntoyhtiön muihin vapaisiin asuntoihin
Myytävät asunnot
Ota yhteyttä
Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@lapti.fi
